Fundacja LEX NOSTRA popiera Stowarzyszenie „Kierunek Zmiana” i namawia do udziału we wrześniowym referendum! Dość finansowania partii politycznych z pieniędzy podatników!

Fundacja LEX NOSTRA z uznaniem odnosi się do działalności funkcjonującego od niedawna Stowarzyszenia „Kierunek Zmiana”, którego celem jest doprowadzenie do zniesienia finansowania partii politycznych z pieniędzy podatników.

Podobnie jak Stowarzyszenie, tak i Fundacja LEX NOSTRA nawołuje do udziału we wrześniowym ogólnopolskim referendum, i opowiedzenia się w drugim z jego pytań za zmianą obecnego systemu finansowania ugrupowań politycznych. Parlamentarne partie polityczne tylko w ciągu ostatnich czterech lat otrzymały z budżetu państwa blisko 300 milionów złotych!

2Liderem Stowarzyszenia „Kierunek Zmiana” jest Łukasz Gibała, obecnie poseł niezrzeszony, w wyborach 2007 i 2011 roku wybierany do Sejmu z krakowskiej listy Platformy Obywatelskiej. W wyborach samorządowych 2014 r. zajął trzecie miejsce (ok. 12% głosów) w wyborach na urząd prezydenta Krakowa.

W ramach działań Stowarzyszenia emitowane są spoty telewizyjne, rozdawane są ulotki, zainicjowana przez Stowarzyszenie akcja „Nie dokarmiam polityków” jest też coraz bardziej widoczna w sieci i mediach społecznościowych. Władze Fundacji LEX NOSTRA namawiają sympatyków Fundacji do włączenia się w działania inicjatywy Łukasza Gibały: