Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA Maciej Lisowski na organizowanej przez Ambasadę USA uroczystości 100. rocznicy orędzia prezydenta Wilsona

usa1

usa3 usa4

8 stycznia 2018 roku Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA Maciej Lisowski wziął udział, na zaproszenie Ambasadora USA w Polsce, w organizowanych przez Ambasadę USA w Warszawie obchodach setnej rocznicy historycznego orędzia ze słynnymi 14 Punktami, w którym prezydent USA Woodrow Wilson występując przed Kongresem wezwał do uznania niepodległości Polski. W uroczystościach brała również udział prawnik Fundacji LEX NOSTRA Katarzyna Walków. Udział Dyrektora Macieja Lisowskiego w tym prestiżowym wydarzeniu był okazją do ważnych i ciekawych rozmów z przedstawicielami amerykańskiej dyplomacji, m.in. na temat reformy wymiaru sprawiedliwości.

W ramach zainaugurowanej niedawno przez ambasadę inicjatywy pod nazwą 100 Lat Razem: Ludzie Historia Przyszłość ambasador Paul Jones przekazał władzom miasta stołecznego Warszawy tablicę upamiętniającą rolę prezydenta Wilsona w staraniach o niepodległą Polskę. Dla przypomnienia wkładu Ameryki w odzyskanie przez Polskę niepodległości ambasador Jones zorganizował również, w Forcie Sokolnickiego przy warszawskim placu Wilsona, koncert fortepianowy z towarzyszeniem orkiestry. Prezydent Wilson, za sprawą którego Ameryka jako pierwszy kraj uznała niepodległość Polski po I wojnie światowej, w 1919 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, a w roku 1922 władze Polski przyznały mu Order Orła Białego.

usa5 usa6

usa7

Leave a Comment

Your email address will not be published.