Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Delegacja Fundacji LEX NOSTRA z wizytą w USA – poznajemy amerykański system sądownictwa

W styczniu delegacja Fundacji LEX NOSTRA wybrała się do USA w celu zgłębienia amerykańskiego systemu sądownictwa. Uzyskaliśmy zgodę na zwiedzenie sądów w Chicago i Waszyngtonie, wraz z salą sądową oraz fragmentem rozprawy. Niektóre rozwiązania praktyczne były dla nas pozytywnym zaskoczeniem – o nich opowiedział dyrektor fundacji – Maciej Lisowski, w wywiadach udzielonych polonijnym stacjom radiowym Radio Chicago oraz Radio Rampa.

Delegacja Fundacji LEX NOSTRA miała też okazję zobaczyć areszt śledczy w Waszyngtonie, po którym oprowadził nas major Jimmie Barrett – Szef Ochrony Sądu i przysądowego aresztu.

Wizyta w USA zaowocowała wieloma inspiracjami do dalszych działań na rzecz poprawy stanu sądownictwa w Polsce.

Na zdjęciach: sala sądowa, Maciej Lisowski z majorem Jimmiem Barrettem, Maciej Lisowski w amerykańskim sądzie