Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Fundacja LEX NOSTRA zaprasza na Wielki Koncert Symfoniczny „GLORIA POLONICA”!

Fundacja LEX NOSTRA zaprasza na Wielki Koncert Symfoniczny „GLORIA POLONICA”!

27 listopada 2019, w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, odbędzie się Wielki Koncert Symfoniczny „GLORIA POLONICA”, organizowany przez polską Fundację Lex Nostra we współpracy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego, Stowarzyszeniem „Kultura Wilna” oraz Instytutem Adama Mickiewicza.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są przedstawiciele Polonii litewskiej, mieszkańcy Litwy, przedstawiciele Polskiego i Litewskiego Rządu i samorządów oraz członkowie patriotycznych i kombatanckich organizacji. Uczestnicy koncertu będą mieli wyjątkową okazję do wysłuchania wybitnego i jedynego w swoim rodzaju dzieła Ignacego Jana Paderewskiego – Symfonii h-moll „POLONIA” op. 24 Allegro vivace e molto appassionato Andante con molto Vivace, wieńczącej kompozytorski dorobek mistrza.

Organizowany dla Polaków na Litwie koncert, pod zaszczytnym honorowym patronatem Marszałka Seniora Sejmu Rzeczypospolitej Kornela Morawieckiego, wpisuje się w uroczystości ponownego pochowania Powstańców Styczniowych na wileńskim Cmentarzu Na Rossie.

Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

Udział w Koncercie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

www.culture.pl

Szczegóły:

Wykonawca: 65 – osobowa Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego

Data wydarzenia: 27.11.2019 r., godz. 18:00.

Miejsce wydarzenia: Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Naugarduko 76, Wilno 03202, Litwa

Czas trwania Koncertu: 60 min.

Patronat Honorowy: Marszałek Senior Sejmu RP Kornel Morawiecki.