Ta strona używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności RODO
Polityka Prywatności
Regulamin Strony
AKCEPTUJĘ

„Pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku dwóch braci opracowuje bezprecedensowy system przekrętów, dziś popularnie nazywany „metodą na wnuczka”” – kuriozalną sprawę opisuje Tygodnik TVP. Opinia na jej temat Macieja Lisowskiego

„Pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku dwóch braci pochodzących z jednego z największych w Polsce rodów romskich, opracowuje bezprecedensowy system przekrętów. Dziś popularnie nazywany „metodą na wnuczka”. Wówczas kompletnie jednak nieznany (…).

Bracia nie mają żadnego wykształcenia (…). Mimo to tworzą niezwykle profesjonalne przedsiębiorstwo do okradania starszych ludzi z dobytku ich życia. Sprawa nabiera rozpędu a działalność oszustów obejmuje wiele krajów, w tym Polskę.”

Mimo kilkukrotnego aresztowania winnych Romów, wciąż udaje im się wymknąć systemowi prawnemu i uchronić przed odbyciem zasądzonej przez polski wymiar sprawiedliwości kary.

Zachęcamy do zapoznania się z cała sprawą i opinią Macieja Lisowskiego – dyrektora Fundacji LEX NOSTRA, która od lat zajmuje się m. in. wyłapywaniem i obnażaniem absurdów w polskim sądownictwie. Cały tekst autorstwa Karola Wasilewskiego dla tygodnika TVP – w linku poniżej:

https://tygodnik.tvp.pl/48349299/my-cyganie-kochamy-wolnosc-oszust-hoss-z-krolewskiego-rodu