Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Nie żyje Wojciech Chomicz, wielki przyjaciel Fundacji LEX NOSTRA

Materiały prasowe / pzkosz.pl / Na zdjęciu: Wojciech Chomicz Materiały prasowe / pzkosz.pl / Na zdjęciu: Wojciech Chomicz

W dniu 17 września 2020 r., zaledwie tydzień przed swoimi 67 urodzinami zmarł wieloletni Wiceprezes Polskiego Związku Koszykówki oraz Prezes Wielkopolskiego Związku Koszykówki.

Wojtek urodził się w 1953 r., „od zawsze” był zawodnikiem AZS Poznań, a po zakończeniu czynnej kariery koszykarskiej postanowił zostać w świecie sportu w charakterze sędziego sportowego, a następnie komisarza.

Na przełomie 1991 i 1992 r. był wiceprezesem Zarządu Środowiskowego AZS w Poznaniu.  W tym samym roku założył także Fundacje Koszykówki Dziecięcej i Akademickiej.

W latach 1996 – 2000 oraz 2004 – 2018 został ogłoszony Wiceprezesem Polskiego Związku Koszykówki,  a wcześniej od 1993 roku do 1996 roku członkiem Komisji Rewizyjnej PZKosz.

Od 2011 do 2015 roku pełnił funkcję rektora Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie, a także był wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Wojtku, mieliśmy tyle wspólnych planów…

Wojtku, znów mi serca ubyło.