Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ

Ośrodek Pomocy dla Uchodźców

Fundacja LEX NOSTRA od dziesięciu lat pomaga Białoruskim opozycjonistom, których wielokrotnie broniliśmy przed deportacją, oraz doprowadzaliśmy do usunięcia z listy osób poszukiwanych przez Interpol na zlecenie białoruskich władz.

Wobec wydarzeń na Białorusi i realnego zagrożenia życia i zdrowia naszych braci, Zarząd Fundacji LEX NOSTRA podjął decyzję o utworzeniu Ośrodka Pomocy dla Uchodźców, zlokalizowanego w miejscowości Drwalew przy ul. Grójeckiej 10.

Nadrzędnym celem Ośrodka jest zapewnienie tymczasowego zakwaterowania oraz kompleksowej pomocy psychologicznej i prawnej. Docelowo Ośrodek zapewni 200 miejsc noclegowych, w dwuosobowych pokojach z łazienką, o hotelowym standardzie. Ponadto osoby zgłaszające się do ośrodka otrzymają pełne wyżywienie, jak również pomoc rosyjskojęzycznych prawników i psychologów.

Ośrodek skierowany jest przede wszystkim do osób, które chcą osiedlić się w Polsce. Z tego względu zakres świadczonej przez profesjonalnych prawników darmowej porady prawnej obejmować będzie także kwestie związane z nadaniem statusu uchodźcy oraz ochrony międzynarodowej na terenie Europy, w tym także przygotowanie odpowiednich wniosków, jak również pomoc związaną z nawiązaniem legalnego stosunku pracy.

Wskazane działania stanowią jedynie początek planowanej działalności Ośrodka, który w przyszłości chciałby poszerzyć zakres udzielanej pomocy o kolejne projekty, mające na celu ułatwienie procesu asymilacji uchodźcom z Białorusi.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy oferowanej w ramach pracy Ośrodka Pomocy dla Uchodźców proszeni są o kontakt telefoniczny z kierownikiem Ośrodka: +48 519 707 748.

Utrzymanie Ośrodka wymaga sporych nakładów finansowych, dlatego serdecznie prosimy o Waszą pomoc i wsparcie!

Numer  specjalnego rachunku Fundacji LEX NOSTRA do wpłat krajowych w Santander Bank Polska:

28 1090 1030 0000 0001 2286 8919

Numer specjalnego rachunku Fundacji LEX NOSTRA do wpłat krajowych w Santander Bank Polska do wpłat zagranicznych:

Kod SWIFT Santander Bank Polska: WBKPPLPP

IBAN Santander Bank Polska: PL 28 1090 1030 0000 0001 2286 8919.

 Numer specjalnego rachunku Fundacji LEX NOSTRA do wpłat krajowych w Santander Bank Polska do wpłat w EUR:

IBAN:  PL18109010300000000118583639

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

Link do zbiórki zorganizowanej na portalu Facebook.

Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

ENGLISH VERSION

русская версия