Regulamin Strony
AKCEPTUJĘ

Interpelacja Posła w sprawie Polskich dzieci na prośbę Fundacji LEX NOSTRA!

interpelacja_lech_kolakowski

Szanowni Państwo,

Publikujemy Interpelację nr 27368 Pana Posła Lecha Kołakowskiego do Ministra Sprawiedliwości w sprawie trybu rozstrzygania spraw ze stosunków między rodzicami i dziećmi związanych z zagraniczną jurysdykcją sądów.

Interpelacja nr 27368 – tekst (sejm.gov.pl)

Fundacja Promocji Mediacji i Edukacji Prawnej LEX NOSTRA od lat ma na względzie sprawy rodziców mieszkających / pracujących w innych krajach UE oraz Wielkiej Brytanii, dotyczących m.in. sprawowania opieki nad dziećmi, umieszczenia w placówce opiekuńczej małoletnich obywateli polskich, transgranicznych porwań dzieci czy np. zatrzymań dzieci, które są lub były rozpatrywane przez zagraniczne sądy lub organy.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią Interpelacji oraz artykułem Fundacji LEX NOSTRA dot. przedmiotowego tematu:

BEZPRAWNE UPROWADZENIE DZIECKA Z KRAJU STAŁEGO POBYTU | Fundacja Lexnostra

interpelacja_lech_kolakowski