Maciej Lisowski: „Jak rzekomo ukradłem 1,5 mln zł. z Funduszu Sprawiedliwości i przekazałem mojej matce”.

Szanowni Państwo!

Poprzez działanie poprzedniego kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości przeżyliśmy 7 lat „piekła”, którego nikomu nie życzę.

Fundacja LEX NOSTRA od 2017 roku wielokrotnie składała zawiadomienia w sprawie nieprawidłowości w funkcjonowaniu tzw. „Funduszu Sprawiedliwości” działającego w Ministerstwie Sprawiedliwości. Sukcesywnie będziemy je publikować na stronie https://funduszsprawiedliwosci.org/

W wyniku tej działalności Fundacja LEX NOSTRA była systematycznie niszczona zarówno przez poprzednie kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości, jak i … dziennikarzy TVN24, którzy napisali ordynarne kłamstwo o rzekomym przekazaniu przeze mnie, mojej matce 1,5 mln. zł z Funduszu Sprawiedliwości!

Mam nadzieję, że niedługo zacznie się proces sądowy przeciwko tym „dziennikarzom” i stacji TVN24, którego przebieg będziemy Państwu na bieżąco relacjonować.

Prawda jest taka, że to nie Fundacja LEX NOSTRA lub jej Zarząd ukradł 1,5 mln. zł. z Funduszu Sprawiedliwości, ale to poprzednie kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości nie zapłaciło Fundacji LEX NOSTRA ok. 1,5 mln zł. za wydatki poniesione na pomoc osobom pokrzywdzonym świadczoną w ramach Funduszu Sprawiedliwości!

To tak, jak w tym dowcipie: nie rozdają, ale kradną i nie rowery, ale samochody…

Ciekawi Państwa, dlaczego czołowi dziennikarze śledczy, czołowej stacji informacyjnej TVN24 tak diametralnie „pomylili” fakty? Niedługo o tym napiszę…

W wyniku działań poprzedniego kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości, zarówno ja, jak i moi bliscy, a także Fundacja LEX NOSTRA zostaliśmy zlinczowani medialnie i pozbawieni środków do życia. Zostaliśmy zmuszeni do zaciągnięcia setek tysięcy kredytów bankowych jako osoby prywatne, a LEX NOSTRA została zmuszona do rozpoczęcia procesu sądowej restrukturyzacji.

Przeżyliśmy to w samotności, ostracyzmie i – co chyba było najbardziej trudne – w milczeniu, bo jakiekolwiek upublicznienie działań poprzedniego kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości spowodowałoby natychmiastowe aresztowanie mnie pod jakimkolwiek pretekstem.

Jedną z takich prób opisałem w artykule: „Jak poprzednie kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości niszczyło Fundację LEX NOSTRA”.

Fundacja LEX NOSTRA złożyła w 2022r. dwa pozwy przeciwko Ministerstwu Sprawiedliwości – Funduszowi Sprawiedliwości, na kwoty: 367 249,52 zł. i 1 135 134,88 zł.

W przypadku pierwszego pozwu, już w dniu 11 sierpnia 2022r. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał orzeczenie – Nakaz Zapłaty, od którego odwołało się poprzednie kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obydwa postępowania sądowe trwają.

Będziemy informowali o ich przebiegu, a z każdym kto kiedykolwiek upowszechnił lub nadal upowszechnia, kłamstwo że Fundacja LEX NOSTRA lub ktokolwiek z nią związany ukradł jakiekolwiek pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, spotkamy się w sądzie.

Z wyrazami szacunku

 

Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Od 2010 r. wspieramy osoby pokrzywdzone przez prawo i urzędy. Pomagamy osobom pokrzywdzonym przez przestępstwa. Chronimy dzieci. Od 2020 r. nie otrzymujemy na nasze działania środków publicznych (za wyjątkiem 1,5%).
Prosimy Państwa o wsparcie Fundacji LEX NOSTRA poprzez przekazanie na naszą działalność 1,5% podatku. Wystarczy w odpowiednim polu wpisać nasz numer KRS: 0000365293.
Można pobrać też nasz darmowy program do rozliczania PIT.