Zaproszenie na Forum „Obywatel – kryzys zaufania do instytucji państwowych”

Zaproszenie na Forum „Obywatel – kryzys zaufania do instytucji państwowych” – Gdańsk, Hala Olivia, 16.12.2012 r.

Informujemy, że dnia 16.12.2012 o godzinie 10.00 w Hali Olivii w Gdańsku ( Aleja Grunwaldzka 470 ) Spółdzielnia „Świetlik – Reaktywacja” oraz Stowarzyszenie „Niepokonani 2012” organizują forum dyskusyjne:

„Obywatel – kryzys zaufania do instytucji państwowych”

Skala bezprawia dotykająca obywateli poprzez działania instytucji publicznych osiągnęła stan krytyczny . Przejawem tego są bankructwa firm, niszczenie rodzin i ich majątków oraz tragedie zwykłych ludzi.

Uważamy, że brak dialogu władz państwowych ze społeczeństwem powoduje kryzys zaufania do instytucji publicznych. Wynika z tego konieczność połączenia działań wszystkich organizacji społecznych walczących o prawo do swobodnego gospodarowania, godności i poszanowania praw obywateli.

Nasza inicjatywa ma na celu ukazanie władzom skali niesprawiedliwości doznawanej przez obywateli od instytucji państwowych oraz możliwości naprawy wyrządzonych im krzywd.

Celem nadrzędnym Forum jest jednakże wskazanie dróg do stworzenia mechanizmów kontroli społecznej uniemożliwiających powstawanie tego typu patologii w przyszłości.

Uczestnicy Forum:

Jerzy Pietrzyk– lat 42. Prezes Ogólnopolskiego Ruchu Społecznego Stowarzyszenie Pokrzywdzonych przez Organa Sprawiedliwości STOP BEZPRAWIU- Lublin Trafił na mafię, która obstawiała się skorumpowanymi prawnikami i wyłudzała pieniądze poprzez manipulowanie procesami sądowymi.

Jerzy Jachnik– lat 63. Twórca i Prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu w Bielsku-Białej, oraz współzałożyciel RS NIEPOKONANI 2012. Jest ofiarą pijanego prokuratora z Bielska-Białej – Zbigniewa Twardowskiego, którego doprowadził do skazania przez sąd. W odwecie prokurator oskarżył go o oszustwo. Walczy o oczyszczenie się od 2000 r.

Andrzej Voigt – 46 lat. Rodzina , dwoje dzieci. Przedsiębiorca, bankowiec, członek wielu organizacji społecznych i biznesowych, współtwórca Niezależnego Samorządu Studenckiego na UG. Aresztowany przez UOP w 2001 r. w tzw. „aferze Zakładów Mięsnych w Kościerzynie. Spędził w celi 136 dni. Stracił cały swój majątek i dobre imię. W rezultacie wyroku Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w 2011 r. dostał odszkodowanie za naruszenie art. 6 Konwencji Praw Człowieka. Nadal walczy o odzyskanie majątku i dobrego imienia. Członek założyciel Spółdzielni Świetlik -Reaktywacja

Łukasz Gojke – pełnomocnik Ogólnopolskiego Ruchu Społecznego Stowarzyszenie Pokrzywdzonych przez Organa Sprawiedliwości STOP BEZPRAWIU – Lublin na woj. pomorskie, członek RS NIEPOKONANI 2012, były prezes spółki należącej do Skarbu Państwa Odmówił prezesowi banku ustawienia przetargu na jeden z zakładów pod jego dyktando. W odwecie wytoczono proces cywilny o działanie na szkodę spółki. Od 2000 r. walczy o utracone dobre imię i utracony majątek. Na znak protestu oddał Prokuratorowi Generalnemu dowód osobisty. Członek założyciel Spółdzielni Świetlik – Reaktywacja

Barbara Berecka – od 15 lat przedsiębiorca (pośrednictwo ubezpieczeniowe i finansowe), od 3 lat blogerka. Piszę artykuły między innymi z zakresu życia społeczno – politycznego, edukacji, ekonomii, systemu ubezpieczeń społecznych i wymiaru sprawiedliwość.

Michel Marbot– przedsiębiorca, właściciel zakładów produkcji makaronów „Malme” zniszczonych doszczętnie przez „układ zamknięty ”powiązań kapitałowych, politycznych i prawnych.

Jerzy Książek– przedsiębiorca. Rodzina , dwoje dzieci. Jeden z „bohaterów ” cyklu Państwo w Państwie. Zniszczony przez „układ zamknięty” funkcjonariuszy urzędu celnego . Inicjator Ruch Społecznego Niepokonani 2012. Członek założyciel Spółdzielni Świetlik –Reaktywacja.

Tomasz Chodnikiewicz– 53 lata. Rodzina 3 dzieci. Przedsiębiorca, obok Macieja Płażyńskiego jeden z twórców Spółdzielni Świetlik w 83r . Po roku 89 wielokrotnie niszczony przez „układy zamknięte” powiązań funkcjonariuszy urzędów publicznych i organizacji partyjnych i finansowych. Jako lekarstwo na degrengoladę tworzy ruch przedsiębiorców zrzeszający się w Spółdzielni Świetlik- Reaktywacja.

Włodzimierz Olewnik- przedsiębiorca, Rodzina 2 dzieci, syn porwany i zamordowany dla zastraszenia przedsiębiorcy. Sprawa od ponad 10 lat gmatwana i rozmywana przez funkcjonariuszy urzędów wszystkich szczebli aparatu państwa.

Beata Nowakowska – 2011/12 przedsiębiorca: kancelaria adwokacka , 91-2000 v-ce prokurator Województwa Pomorskiego , 2001- 2011 Prokurator Wojewódzki woj. Zachodniopomorskiego.

Maciej Lisowski – Twórca i Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA, V-ce Prezes i współwłaściciel firmy prawniczej Kancelaria LEX NOSTRA, V-ce Prezes Stowarzyszenia Liga Konsumentów Energii, Członek-Założyciel Spółdzielni „Świetlik- reaktywacja”. Lat 35. Przedsiębiorca od 1992 r. W latach dziewięćdziesiątych właściciel firmy komputerowej, współtwórca białostockiego oddziału Fundacji Kawalerów Maltańskich, Forum Gospodarczego Unii Wolności, członek pierwszego Zarządu białostockiego oddziału Stowarzyszenia Młodych Demokratów, Z-ca Redaktora Naczelnego czasopisma „Psychologia w Teatrze Życia” ( studiował także psychologię społeczną ), W przeszłości Dyrektor Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, firmy konsultingowej i jednego z największych wydawnictw. Dziennikarz, autor lub współautor wielu książek i publikacji prasowych.

Zapraszamy do udziału !

W imieniu Komitetu Organizacyjnego