ttwwwoja

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA kolejny raz wystąpił w roli eksperta w programie „Twoja Sprawa” na antenie TVP Info. Tym razem rozmowa dotyczyła kwestii stosowania przez sądy środków zabezpieczających w postaci zamykania ludzi w zamkniętych oddziałach szpitali psychiatrycznych i nieprawidłowości oraz kontrowersji związanych z tą sądową procedurą. Omówiono zarówno konkretne przypadki poszkodowanych osób przedstawione w materiale filmowym, jak i zastanawiano się nad ewentualnymi zmianami w procedurach i prawie, dzięki to którym sytuacja mogłaby ulec poprawie. Zapraszamy do zapoznania się z całością programu: