Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA Maciej Lisowski w Sejmie RP na otwarciu wystawy „Polscy Żydzi w przestrzeni politycznej II Rzeczpospolitej”

zyd2

24 października 2017 roku Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA Maciej Lisowski wziął udział, na zaproszenie organizacji żydowskich działających w Polsce, w odbywającym się w Sejmie RP otwarciu wystawy „Polscy Żydzi w przestrzeni politycznej II Rzeczpospolitej”. Wystawę przygotowało Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Żydów w Polsce we współpracy z Polsko – Izraelską Grupą Parlamentarną. W spotkaniu udział wzięli m.in. wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa – Błońska i przewodniczący Polsko – Izraelskiej Grupy Parlamentarnej poseł Michał Szczerba. Otwarciu wystawy towarzyszyły panele dyskusyjne „Granice wolności słowa w debacie politycznej w kontekście mniejszości narodowych w Polsce” i „Czy organizacje żydowskie powinny zabierać głos w debacie politycznej?”, których prelegentami byli m.in. posłowie PO Michał Szczerba, Michał Stasiński i Grzegorz Furgo, poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski i poseł UED Michał Kamiński, Przewodniczący Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman i Prezes Fundacji From the Depths Jonny Daniels (na zdjęciu powyżej z Dyrektorem Fundacji LEX NOSTRA Maciejem Lisowskim).

zyd4  zyd1

0001 (7)