Konferencja Prasowa dot. Darmowych Porad Prawnych i Psychologicznych

Anna Rożek Ulotka Porady Praw-Psych ULOTKA A5Z inicjatywy Radnej m. st. Warszawy Anny Marii Rożek, Fundacji LEX NOSTRA oraz Stowarzyszenia Oratorium w sierpniu br. rozpoczął się projekt obejmujący darmowe porady prawne i psychologiczne dla mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy. W związku z owym przedsięwzięciem w czwartek 2 sierpnia 2018 roku w Kancelarii Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 12.00 odbyła się konferencja prasowa, na której pojawili się Burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki, Proboszcz Bazyliki Edmund Modzelewski, Prezes Fundacji Lex Nostra Maciej Lisowski, Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Sportu Rady Dzielnicy Praga-Północ Teresa Mioduszewska, jak również, we własnej osobie, Radna Anna Maria Rożek, która prowadziła całą konferencję.

– Program jest możliwy dzięki wsparciu fundacji i kancelarii prawnej Lex Nostra prowadzonej przez prezesa Macieja Lisowskiego, który gwarantuje nam profesjonalne porady prowadzone przez wykwalifikowanego psychologa, oraz prawnika. Dziękujemy również za wsparcie radnej dzielnicy Praga-Północ Teresie Mioduszewskiej, która aktywnie wspiera nasze działania. Bardzo dziękujemy stowarzyszeniu Oratorium i księdzu proboszczowi za udostępnienie miejsca i wsparcie. Zachęcamy na zapisywanie się na dyżury na konkretne godziny poprzez kontakt z fundacją LEX NOSTRA. – mówiła Anna Maria Rożek już na wstępie konferencji.

– Dziękuję Pani Radnej i Fundacji Lex Nostra, która również bierze udział w projekcie. Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie, ponieważ uzupełnia ofertę jaką ma w tym momencie do zaoferowania dla mieszkańców samorząd. (…) projekt ten jest skierowany do różnych grup. Wiemy, że ludzie o różnym statusie majątkowym potrzebują porad prawnych. Często jest tak, że sprawy i problemy które mają są problemami rodzinnymi, społecznymi, w kwestii opieki nad dziećmi, rozwodów, podziałów majątku – powiedział Wojciech Zabłocki, Burmistrz Pragi Północ wyrażając głęboką nadzieję, że projekt realizowany w sierpniu i we wrześniu będzie się cieszył na tyle dużą popularnością, by udało się przedłużyć go także na kolejne miesiące. Wierzy, że zapotrzebowanie na podobne przedsięwzięcia jest duże, dlatego tak ważne jest dotarcie do jak największego grona mieszkańców. Z czego doskonale zdaje sobie sprawę Prezes Fundacji Lex Nostra, Maciej Lisowski.

– Fundacja już 9 lat pomaga między innymi mieszkańcom Warszawy, w związku z tym możemy się pochwalić sporym doświadczeniem. Zwykle jest to właśnie pomoc prawnika czy psychologa. Psycholog też jest tutaj bardzo istotny. Nieraz drobne problemy prawne, które pozostawiamy samym sobie eskalują do zagrażającego poziomu. Dochodzi do sytuacji które są potem trudne do rozwiązania, stąd też namawiam serdecznie do wizyt u psychologa. Staramy się również bardzo mocno wspierać rodzinę, tak więc to nie musi być osoba, która osobiście ma jakiś problem prawny, równie dobrze może przyjść małżonek czy ktoś inny z rodziny po taką poradę. Jesteśmy otwarci dla wszystkich.

Osoby zainteresowane darmową poradą proszone są o umówienie terminu pod nr: 22 412 70 02 lub +48 517 704 356. Nasz psycholog przyjmuje w poniedziałki w godzinach 9-13, natomiast prawnik w środy, również w godzinach 9-13. Wszystkie spotkania odbywają się w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa na Pradze, ul. Kawęczyńska 53.

Serdecznie zapraszamy!