Wspomóż Fundację LEX NOSTRA darowizną: SANTANDER nr. konta: PL 98 1090 1030 0000 0001 1662 5224 (SWIFT: WBKPPLPPXXX)
Fudacja LEX NOSTRA OPP - przekaż 1% podatku

Poleć ten tekst:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

wyborrrryyyZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Fundacja LEX NOSTRA prezentuje listę kandydatów w wyborach parlamentarnych, którzy mogą liczyć na poparcie środowisk i osób związanych z Fundacją. Kandydaci wspierani przez Fundację to zarówno osoby, które pozytywnie odpowiedziały na proponowane przez Fundację postulaty zmian w wymiarze sprawiedliwości, jak i obecni parlamentarzyści różnych opcji oraz przedstawiciele życia publicznego, których obecność w parlamencie kolejnej kadencji będzie zdaniem władz Fundacji LEX NOSTRA zjawiskiem pozytywnym. Wymienieni kandydaci w ostatnich dwóch tygodniach wyborczego boju otrzymają czynne wsparcie ze strony Fundacji LEX NOSTRA. Lista ma charakter otwarty – czekamy na oferty współpracy i deklaracje wsparcia programu Fundacji ze strony kolejnych kandydatów.

Kandydaci do Sejmu RP:

Okręg nr 1 – Legnica: poseł Adam Lipiński, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 2 – Wałbrzych: poseł Michał Dworczyk, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 3 – Wrocław: Kornel Morawiecki, 1 miejsce na liście Kukiz’15

Okręg nr 4 – Bydgoszcz: poseł Tomasz Latos, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 5 – Toruń: poseł Jerzy Wenderlich, 1 miejsce na liście Zjednoczona Lewica

Okręg nr 6 – Lublin: Paweł Cegiełko, 29 miejsce na liście Nowoczesna Ryszarda Petru

Okręg nr 7 – Chełm: poseł Beata Mazurek, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 8 – Zielona Góra: poseł Józef Zych, 2 miejsce na liście Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg nr 9 – Łódź: Piotr Gliński, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 10 – Piotrków Trybunalski: poseł Antoni Macierewicz, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 11 – Sieradz: poseł Artur Dunin, 24 miejsce na liście Platforma Obywatelska RP

Okręg nr 12 – Chrzanów: poseł Beata Szydło, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 13 – Kraków: Jerzy Meysztowicz, 1 miejsce na liście Nowoczesna Ryszarda Petru

Okręg nr 14 – Nowy Sącz, poseł Piotr Naimski, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 15 – Tarnów, poseł Włodzimierz Bernacki, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 16 – Płock: poseł Tomasz Górski, 1 miejsce na liście KORWiN; poseł Piotr Zgorzelski, 1 miejsce na liście Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg nr 17 – Radom: poseł Marek Suski, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 18 – Siedlce: Marek Zagórski, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 19 – Warszawa: poseł Artur Górski, 4 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość; Jacek Wilk, 4 miejsce na liście Kukiz’15; Dariusz Loranty, 40 miejsce na liście Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg nr 20 – Warszawa II: poseł Jacek Sasin, 3 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość; Jan Grabiec, 24 miejsce na liście Platforma Obywatelska RP

Okręg nr 21 – Opole: poseł Jerzy Żyżyński, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 22 – Krosno: poseł Marek Kuchciński, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 23 – Rzeszów: poseł Józefa Hrynkiewicz, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 24 – Białystok: Leszek Lewoc, 5 miejsce na liście Kukiz’15

Okręg nr 25 – Gdańsk: poseł Jarosław Sellin, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 26 – Gdynia: poseł Jolanta Szczypińska, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 27 – Bielsko Biała: poseł Stanisław Szwed, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 28 – Częstochowa: poseł Szymon Giżyński, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 29 – Gliwice: Andrzej Pilot, 1 miejsce na liście Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg nr 30 – Rybnik: senator Izabela Kloc, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 31 – Katowice: poseł Ewa Kołodziej, 10 miejsce na liście Platforma Obywatelska RP

Okręg nr 32 – Sosnowiec: poseł Waldemar Andzel, 2 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg  nr 33 – Kielce: poseł Grzegorz Schetyna, 1 miejsce na liście Platforma Obywatelska RP; Zbigniew Ziobro, 32 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 34 – Elbląg: poseł Leonard Krasulski, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 35 – Olsztyn: poseł Iwona Arent, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 36 – Kalisz: poseł Jan Dziedziczak, 2 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 37 – Konin: poseł Witold Czarnecki, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 38 – Piła: poseł Maks Kraczkowski, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość; poseł Killion Munyama, 3 miejsce na liście Platforma Obywatelska RP

Okręg nr 39 – Poznań: poseł Marek Niedbała, 2 miejsce na liście Zjednoczona Lewica

Okręg nr 40 – Koszalin: poseł Czesław Hoc, 1 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 41 – Szczecin: poseł Leszek Dobrzyński, 2 miejsce na liście Prawo i Sprawiedliwość

Kandydaci do Senatu RP:

Okręg nr 11 – Toruń: poseł Zbigniew Girzyński, KWW Zbigniew Girzyński do Senatu

Okręg nr 33 – Kraków: poseł Łukasz Gibała, KWW Łukasza Gibały Niezależni do Senatu

Okręg nr 42 – Warszawa: Piotr Andrzejewski, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 50 – Radom: Adam Bielan, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 69 – Częstochowa: Tomasz Bebłociński, JOW Bezpartyjni

Okręg nr 72 – Rybnik: Aleksander Zioło, KWW Aleksandra Zioło

Okręg nr 80 – Katowice: Ilona Kanclerz, Nowoczesna Ryszarda Petru

 

Maciej Lisowski, Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Poleć ten tekst:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Kategorie: Aktualności