Wspomóż Fundację LEX NOSTRA darowizną: SANTANDER nr. konta: PL 98 1090 1030 0000 0001 1662 5224 (SWIFT: WBKPPLPPXXX)

Poleć ten tekst:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

… na argument obrońcy, iż Pani Wiola jest w ciąży, sędzia poszedł w ślady najbardziej skundlonych moralnie ubeków, którzy za nic mieli życie ludzkie, szczególnie życie nienarodzone. I nie mogę tutaj nie przytoczyć jego wypowiedzi. „Dostarczone do sądu zaświadczenie o ciąży skazanej również nie może być postrzegane, jako okoliczność uzasadniająca odroczenie wykonania kary… wydłużyłoby postępowanie. Reasumując, sąd nie dostrzega powodów, dla których miałoby nastąpić odroczenie wykonania kary, czyli przesunięcie jej rozpoczęcia na późniejszy okres. W sytuacji skazanej nic by to nie zmieniło, chyba że na gorsze, gdyby skazana urodziła dziecko przed osadzeniem”. To tyle, albo aż tyle ze strony przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości.

fragment książki

pip

“Prawo i pięść” to nie tylko utrzymana w konwencji wywiadu rzeki opowieść o drodze, która zaprowadziła Macieja Lisowskiego do miejsca, kiedy zdecydował się założyć Fundację. Przede wszystkim to książka będąca zbiorem opisów kilkudziesięciu prawdziwych historii napisanych przez samo życie, którymi Fundacja LEX NOSTRA się zajęła – zbiór dwudziestu sześciu historii, które wydarzyły się naprawdę. To sprawy osób, które zgłosiły się do Fundacji o pomoc. To często brutalne historie łamania ludzkich życiorysów, ale także zapis walki ludzi o silnych, wręcz stalowych charakterach. Walki, którą wspólnymi siłami można wygrać. Tematycznie są to różnorodne przypadki, jednak fundamentalną, łączącą wszystkie sprawy kwestią jest nieprawdopodobny absurd, gigantyczne układy, całkowita niesprawiedliwość oraz realizacja z góry przyjętego celu. O tym, że polskie sądy przestały być miejscem, do którego niewinny może pójść z podniesionym czołem i w którym winny oczekuje nieuchronnej, lecz sprawiedliwej kary, wiadomo od bardzo dawna. Założyciel  i dyrektor Fundacji LEX NOSTRA wie o czym mówi, bo sam na własnej skórze odczuł, jak to jest toczyć nierówną walkę z bezdusznością i niesprawiedliwością aparatu państwa. Jego droga udowodniła, że można nie tylko przetrwać i się nie złamać, ale poczucie własnej krzywdy przekuć w potrzebę pomocy innym, często słabszym psychicznie niż on. Prawo i pięść to publikacja wyróżniająca się na tle innych, do których w ostatnim czasie jesteście przyzwyczajeni przede wszystkim dlatego, że jest to wasza autentyczna książka. Nie znajdziecie w niej kłamstwa, obłudy czy też swoistego przerysowania, które często jest wykorzystywane do zachęcenia potencjalnego czytelnika.

Egzemplarz w cenie 39,00 zł. + koszt przesyłki 11,00 zł.
Koszt razem z przesyłką 50 zł.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: prawoipiesc@lexnostra.pl

Nr rachunku do wpłaty na książkę:
LEX NOSTRA Sp. z o.o.
Bank Zachodni WBK 40 1090 2590 0000 0001 3066 2448

 

Maciej Lisowski – twórca i dyrektor Fundacji LEX NOSTRA, zajmującej się pomocą dla osób pokrzywdzonych oraz edukacją prawną obywateli. Asystent społeczny Posła na Sejm RP, Marszałka Seniora RP Kornela Morawieckiego. Założyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Liga Konsumentów Energii, założyciej i wiceprezes Rady Spółdzielni „Świetlik-Reaktywacja”, założyciel Stowarzyszenia Konfederacji Bałtycko-Czarnomorskiej. Przedsiębiorca od 1992r. W latach dziewięćdziesiątych właściciel firmy komputerowej, zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Psychologia w Teatrze Życia”. W przeszłości Dyrektor Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, firmy konsultingowej i jednego z największych wydawnictw. Odznaczony państwowym Medalem „Pro Partia” i certyfikatem honorowym „Człowieka Wolności i Niepodległości”. Dziennikarz, publicysta. W 1997r. był gościem władz niepodległej Iczkerii (Czeczenii). W 2017r. obserwator międzynarodowy w trakcie referendum niepodległościowego w Kurdystanie. Jego droga udowodniła, że można nie tylko przetrwać i nie złamać się, ale poczucie własnej krzywdy przekuć w potrzebę pomocy innym, często słabszym psychicznie niż on. Fundacja LEX NOSTRA swym działaniem odziera polski system wymiaru sprawiedliwości z szat bezprawia, arogancji i często bezkarności.

Zysk ze sprzedaży książki zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji LEX NOSTRA.

Maciej Lisowski

Autor: 

Twórca i dyrektor Fundacji LEX NOSTRA. Dziennikarz, publicysta, przedsiębiorca i społecznik.
Strona internetowa: MaciejLisowski.pl

    Więcej o autorze:
  • googleplus
  • twitter
Poleć ten tekst:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Kategorie: Aktualności, Polecamy