Sprawa Zbigniewa Góry – bezkarność organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości

Szanowni Państwo,

 

Organy ścigania po raz kolejny potwierdziły swoją bezkarność.

 

W dniu 30.07.2012 r. Fundacja LEX NOSTRA otrzymała z Prokuratury Okręgowej w Radomiu informację o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy państwowych, którzy doprowadzili do niesłusznego pozbawienia wolności, trzyletniego tymczasowego aresztowania, oraz skazania na 25 lat pozbawienia wolności p. Zbigniewa Górę.

 

Prokuratura twierdzi, że nastąpiło „przedawnienie karalności przestępstwa przekroczenia uprawnień”…

 

Przypominam, iż po wielu latach, p. Zbigniew Góra został ostatecznie i prawomocnie uniewinniony.

 

Nie tylko nikt nie zwróci p. Zbigniewowi trzech lat życia spędzonych w areszcie, zniszczonego zdrowia, zrujnowanej rodziny, ale nawet nikt nie powiedział słowa „przepraszam”.

 

Kiedy p. Zbigniew Góra był podejrzany, a następnie oskarżony i skazany, prokuratura twierdziła, że nie miało miejsca przekroczenie uprawnień, bo p. Zbigniew przecież został uznany za winnego…

 

Teraz, gdy został uniewinniony – prokuratura twierdzi, że nastąpiło „przedawnienie karalności przestępstwa przekroczenia uprawnień”…

 

Jak widać po treści uzasadnienia postanowienia Prokuratury Okręgowej w Radomiu – urzędnicy mogą zrobić z człowiekiem wszystko, całkowicie bezkarnie.

 

Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

 

Fundacja LEX NOSTRA zaskarży do sądu postanowienie prokuratury.

 

Będziemy informować o dalszym przebiegu sprawy.

Opis sprawy Pana Zbigniewa Góry

 

Szanowni Państwo,

 

Proszę o pomoc w zapoznawaniu społeczeństwa z kolejną patologią organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości – sprawą Zbigniewa Góry, podejrzanego, a później oskarżonego i skazanego na 25 lat więzienia za zabójstwo.

 

Zbigniew Góra spędził w areszcie śledczym niemal 3 lata, by w końcu wyrok został uchylony a on prawomocnie uniewinniony.

 

W tej sprawie nie było żadnych dowodów winy Zbigniewa Góry, a dokumentacja była preparowana – zapraszam do lektury naszego zawiadomienia o przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków przez śledczych – poniżej w załączeniu.

 

Zbyszek miał „szczęście w nieszczęściu” bo został oskarżony o zabójstwo, a w jego sprawie nie było praktycznie żadnych dowodów.

 

Jego „szczęście” polegało na tym, że gdyby był oskarżony o łagodniejsze przestępstwo – sprawa z pewnością zakończyłaby się wtedy wyrokiem skazującym na 3 do 5 lat pozbawienia wolności – na wydanie takiego wyroku dowody już nie są potrzebne. W przypadku Zbigniewa Góry w grę wchodził zbyt wysoki próg kary więc sąd musiał go w końcu uniewinnić – po 6 latach ( w tym 3 w areszcie ).

 

Mniej „szczęścia” miał Wojciech R,. – podejrzany o zlecenie zabójstwa adwokatki swojej żony, która reprezentowała żonę w sprawie rozwodowej. „Dowodem” były wyłącznie nagranie dokonane przez jego – jak uważał – „przyjaciela”, któremu przy piwie powiedział, że „dobrze byłoby by ta baba zdechła” – nic więcej.

 

Wojciecha R. ten sam lubelski sąd skazał na 3 lata pozbawienia wolności – tyle ile przesiedział w areszcie. W tym przypadku sąd mógł zastosować „nadzwyczajne złagodzenie kary” i był bardzo zadziwiony, że Wojciech R. od wyroku odwołał się. Bo przecież „dostał” tylko tyle ile już przesiedział w areszcie, a mógł dostać nawet 25 lat ! – taki jest sposób myślenia niezawisłych od wszystkiego ludzi, którzy – po założeniu togi i łańcucha – stają się „sądem” wydającym wyroki w Imieniu Rzeczpospolitej…

 

Organy wymiaru sprawiedliwości to w wielu przypadkach kreatura, która łapie swoje ofiary, by zapewnić sobie statystyki, premie i awanse, a gdy będą wraz z rodzinami już całkowicie wyssani z pieniędzy – „wypluwa ich” dodając niemal głośno: „wypier…, o co ci chodzi – ciesz się że idziesz do domu…”.

 

Niemal pod koniec każdego „śledztwie aresztowym” pada z ust prokuratora stwierdzenie do tymczasowo aresztowanego: „ panie X, poddaj się dobrowolnie karze, dostaniesz pan tyle ile pan przesiedziałeś i zapomnimy o sprawie”.

 

Nie, bydlaczki – MY nie zapominamy !

 

Zbyszek Góra miał również „szczęście”, bo nie uległ przemocy policjantów i się nie przyznał.

 

Jeden z naszych klientów był katowany na komisariacie przez dwa dni – przyznał się do zabójstwa żony – praktycznie nie było dowodów.

 

Po 7 latach udało się przed Sądem Najwyższym uchylić wyrok – obecnie sprawa jest ponownie w I instancji, lecz sąd nie chce uchylić aresztu, bo „oskarżony się przecież przyznał…”.

 

Szanowni Państwo,

 

Skończmy z traktowaniem nas jak bydło do dojenia i zarzynania – przecież ci ludzie są dla nas / społeczeństwa, a nie odwrotnie – społeczeństwo nie jest do zaspokajania ich pazerności !

 

Pierwszym krokiem jest ponoszenie odpowiedzialności za swoje czyny !

 

Dlaczego obywatele nawet za przestępstwa nieumyślne ponoszą odpowiedzialność, a ta kasta jest praktycznie bezkarna, nietykalna i nieodwoływana !?

 

W większości cywilizowanych krajów sędziowie i prokuratorzy wybierani są kadencyjnie przez społeczeństwo – u nas przez swoich kolegów – również bezkarnych, nietykalnych i nieodwoływanych !

 

Skończmy z tym ! – po to właśnie złożyliśmy zawiadomienie o rażącym przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy PUBLICZNYCH, oskarżających Zbigniewa Górę.

 

Zobaczymy co prokuratura zrobi w tej sprawie, prócz kolejnej próby doprowadzenia do likwidacji Fundacji LEX NOSTRA, bo to „mamy jak w banku”…

AKTUALIZACJA 30.01.2014

Sędzia Buczyńska wreszcie wyłączona ze sprawy! – przeczytaj artykuł

 

 

Maciej Lisowski

 

Dyrektor Fundacji

 

Tekst zawiadomienia Fundacji LEX NOSTRA

Zbigniew Góra – zawiadomienie.pdf

 

Interwencja Fundacji LEX NOSTRA w sprawie Zbigniewa Góry w mediach:

NOWE: WIADOMOŚCI TVP1 z 27.03.2014 – przejdź do materiału

1. TVP2 – REPORTER POLSKI – ZOBACZ REPORTAŻ

2. SUPERSTACJA: „Zbigniew Góra niewinnie skazany” OBEJRZYJ MATERIAŁ

3. NIE: „Góra i prokuratura” PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

4. NIEPOPRAWNI.PL: Link do artykułów

5. OBIEKTYWNIE.COM.PL: „Organy ścigania po raz kolejny potwierdziły swoją bezkarność” PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

6. KURIER LUBELSKI: „Zabójstwo lekarki w Lublinie: Zbigniew Góra chce 17 mln odszkodowania” PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

7. WARSZAWSKIE STUDIO NTV: „Zbigniew Góra – pokrzywdzony przez Wymiar Sprawiedliwości” OBEJRZYJ MATERIAŁ

8. ZBUNTOWANIOBYWATELE.PL: „Festiwal bezkarności funkcjonariuszy i rozkładu państwa trwa w najlepsze” PRZECZYTAJ TEKST

9. STOWARZYSZENIE PRZECIW BEZPRAWIU: „Uklad zamknięty w układzie. Zbigniew Góra – człowiek dotkliwie pokrzywdzony przez wymiar (nie)sprawiedliwości” LINK DO MATERIAŁU

10. NIEZALEŻNA TELEWIZJA: „Stop nowemu porządkowi świata” LINK DO MATERIAŁÓW

11. NARODOWY SZCZECIN: „Bezmiar niesprawiedliwości” PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

11. REPORTER: „Niesłusznie skazany oskraża sąd i prokuraturę” CZYTAJ ARTYKUŁ

NA NASZYCH BLOGACH:

1. NEON24.PL – czytaj artykuły

2. SALON24.pl – czytaj artykuły