Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA, Maciej Lisowski, pojawił się u boku adwokata Macieja Morawca w najnowszej odsłonie programu “Gorące pytania” prowadzonego przez Aleksandra Majewskiego. Głównym wątkiem programu był dialog na temat bezkarności przestępców w Polsce.

Poruszone zostaną problemy m.in.: świadków koronnych i “sześćdziesiątek”, czyli tzw. małych świadków koronnych – osób, którym za składanie zeznań przypada zmniejszony wymiar kary. Dyrektor Lisowski i mecenas Morawiec zagłębili się również w tematy dotyczące mafii: wspomniane są sprawy Romana “Sproketa” Olszewskiego i Jarosława “Masy” Sokołowskiego. Omawili przypadki powiązań funkcjonariuszy i sądów ze światem przestępczym, pomówień i niekompetencji prokuratury.

Cały odcinek programu dostępny jest już teraz na platformie wpolsce.pl, a także poniżej.