Debata nt. OZE – japoński ekspert Tamiyoshi Tachibana gościem Fundacji LEX NOSTRA!

23 sierpnia 2016 roku w warszawskiej siedzibie Fundacji LEX NOSTRA odbyło się spotkanie z zagranicznym gościem, panem Tamiyoshi Tachibana, międzynarodowym ekspertem ds. OZE, doradcą byłego premiera Japonii Natao Kana, prezesem japońskiego Stowarzyszenia Badań nad Energią Odnawialną. Pan Tachibana gościł w Polsce na zaproszenie Fundacji Midori. Spotkanie w siedzibie Fundacji LEX NOSTRA miało charakter kameralnej dyskusji o sytuacji geopolitycznej, możliwych kierunkach rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii, polityce energetycznej. Dyskusję prowadził Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA, a obecni byli m.in. liderka Fundacji Midori Barbara Henmi, reprezentant Ministerstwa Środowiska Paweł Pliszka, były premier Waldemar Pawlak (PSL), poseł na Sejm RP Jarosław Sachajko (Kukiz’15), radna Warszawy Anna Maria Rożek (PiS), ekspert ds. OZE Jacek Somorowski (Nowoczesna), śląski przedsiębiorca z branży ochrony środowiska Wojciech Bąk.

Po spotkaniu reprezentanci Fundacji LEX NOSTRA wzięli udział w warszawskiej projekcji filmu „Pokrywa Słońca”, którego Tamiyoshi Tachibana jest producentem, a który opowiada o kulisach katastrofy atomowej w Fukushimie w 2011 roku.