[DO RZECZY] Sukces Koncertu Symfonicznego Gloria Polonica

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem przygotowanym przez Tygodnik Lisickiego Do Rzeczy na temat Wielkiego Koncertu Symfonicznego GLORIA POLONICA zorganizowanego przez Fundację LEX NOSTRA pod zaszczytnym honorowym patronatem Marszałka Seniora Sejmu Rzeczypospolitej Kornela Morawieckiego z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

„Koncert symfoniczny Gloria Polonica pod patronatem Marszałka Seniora Sejmu Rzeczypospolitej Kornela Morawieckiego, przy obecności ks. prałata Józefa Maja zgromadził w kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie prawdziwe tłumy. Zabrakło nawet miejsc siedzących.

W niezwykle patriotyczny i wyniosły sposób Warszawiacy świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości. Fundacja Lex Nostra, dzięki programowi „Niepodległej”, Fundacji PZU oraz PGNiG SA. zorganizowała na Nowym Mieście koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego. 65 artystów wykonało utwór „Gloria Polonica” Ignacego Jana Paderewskiego. To jeden z najtrudniejszych utworów symfonicznych. Symfonia przedstawia bowiem historię Polski obrazami muzyki (…)”

Pełną wersję tekstu, jak i film z wydarzenia znajdą państwo poniżej:

Artykuł na temat Wielkiego Koncertu Symfonicznego GLORIA POLONICA przygotowany przez Tygodnik Lisickiego Do Rzeczy.

Artykuł Fundacji LEX NOSTRA na temat koncertu symfonicznego Gloria Polonica.