Wielki Koncert Symfoniczny GLORIA POLONICA

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Promocji Mediacji i Edukacji Prawnej LEX NOSTRA dnia 12 listopada była organizatorem Wielkiego Koncertu Symfonicznego GLORIA POLONICA realizowanego pod zaszczytnym honorowym patronatem Marszałka Seniora Sejmu Rzeczypospolitej Kornela Morawieckiego.

Koncert miał na celu należyte upamiętnienie narodowych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rok 2018 bez wątpienia zapadnie w pamięć nas wszystkich. Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych dla wszystkich Polaków. Aresztowania, represje, tortury, okrutna niewola, cierpienie i nieustanny trud walki, aż w końcu odzyskanie suwerenności okupione krwią wielu pokoleń Polek i Polaków. Klęska wszystkich trzech zaborców była naszym spełnieniem marzeń o wolności. Polska uzyskała niepodległość, uchroniła i rozwinęła swoją tożsamość narodową, która żyje w następnych pokoleniach. Naszych pokoleniach.

Koncert upamiętniający rozpoczął się o godz. 19.30 w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie, ul. Przyrynek 2. Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego zaprezentowała fantastyczną Symfonię h-moll „POLONIA” op. 24 Ignacego Jana Paderewskiego Allegro vivace e molto appasionato Andante con moto Vivace.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i przybycie programowi Niepodległa, naszemu partnerowi Fundacji PZU, sponsorowi PGNiG, oraz patronom medialnym – Do Rzeczy, Świat Elit, Gość Niedzielny. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z  fotorelacją, wideo oraz listami od Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i Sekretarza Stanu Michała Wójcika zamieszczonymi poniżej.

MARSZAŁEK wielki koncert symfoniczny Gloria Polonia 12.11.2018 S22C-818112811380
2 3 63710 14 1916 20 21 24 3128 3433

Wydarzenie dofinansowano ze środków fundacji PZU i PGNiG.
Dofinansowane ze środków programu wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.