Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA Maciej Lisowski i Marszałek Senior Sejmu RP Kornel Morawiecki uczestnikami centralnych obchodów rocznicy Rzezi Wołyńskiej

11 lipca 2017 roku Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA Maciej Lisowski wraz z Marszałkiem Seniorem Sejmu RP, posłem Kornelem Morawieckim, wziął udział w uroczystych centralnych obchodach Narodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP, 74. rocznicy Rzezi Wołyńskiej. Współorganizatorem obchodów był Instytut Pamięci Narodowej. Maciej Lisowski i Kornel Morawiecki złożyli wieniec pod pomnikiem Rzezi Wołyńskiej na warszawskim Skwerze Wołyńskim. Uczestniczyli też w odsłonięciu tablicy informacyjnej przy pomniku Ofiar Ludobójstwa.

W uroczystości wzięli udział m.in. Prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, reprezentujący Ministerstwo Obrony Narodowej minister Antoni Macierewicz i wiceminister Michał Dworczyk, wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak, minister Beata Kempa, reprezentująca Marszałka Sejmu RP poseł PiS Anita Czerwińska, posłowie PSL Władysław Kosiniak – Kamysz i Piotr Zgorzelski, reprezentanci Senatu RP, ministrowie z Kancelarii Prezydenta RP, pełniący obowiązki szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych minister Jan Józef Kasprzyk, ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zaleski.

Poniżej zamieszczamy filmową relację ze składania wieńców pod pomnikiem Ofiar Ludobójstwa (delegacja Dyrektora Macieja Lisowskiego i Posła Kornela Morawieckiego w 17 minucie nagrania).