OSZUKANY ZA POMOCĄ PORTALU INTERNETOWEGO

OSZUKANY ZA POMOCĄ PORTALU INTERNETOWEGO

Często słyszy się o różnego typu oszustwach dokonywanych za pomocą portali internetowych. Ludzie wpłacają na nieznane rachunki bankowe pieniądze za towar, którego jeszcze nie otrzymali. Często też dostają towar z defektami albo nie otrzymują go w ogóle, albowiem po wpłacie pieniędzy kontakt się urywa.

Tak było właśnie w sytuacji pana Adriana, który zgłosił się do naszej Fundacji z prośbą o interwencję. Pokrzywdzony chciał kupić do swojego gospodarstwa rolnego specjalną maszynę do obróbki drewna. Nie znał nikogo wśród znajomych, kto miałby na sprzedaż tego typu sprzęt, natomiast na zakup nowego nie mógł sobie w tamtym momencie pozwolić. Rozpoczął więc szukanie tego typu maszyn na portalach internetowych. Na jednym z nich sprzedawca wystawił maszynę, która spełniała jego oczekiwania. Po ustaleniu szczegółów transakcji sprzedawca poprosił pana Adriana o wpłatę na jego konto bankowe zaliczki w wysokości 1000 zł, aby mieć gwarancję, że na pewno przyjedzie kupić sprzęt. Uzasadniał to tym, że wiele osób już dzwoniło w sprawie maszyny i są chętni do jej zakupu od zaraz.

Pan Adrian nie zastanawiał się długo nad zakupem. Szybko wpłacił wymaganą kwotę na podany przez sprzedawcę numer konta bankowego i w umówionym dniu udał się pod wskazany przez sprzedawcę adres celem uiszczenia całej kwoty pieniędzy i odbioru maszyny. Gdy przyjechał pod wskazane miejsce, okazało się, że podany przez sprzedawcę adres jest fałszywy. Osoba zamieszkująca pod tym adresem poinformowała pana Adriana, że nie jest pierwszą osobą, która przyjechała do jego domu w sprawie odbioru sprzętu. Na miejscu wyszło na jaw, że pan Adrian tak jak i inni potencjalni klienci prawdopodobnie zostali ofiarami oszustwa. Pokrzywdzony natychmiast udał się na Komendę Policji celem zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Policja przyjęła jego zawiadomienie i w dalszym ciągu prowadzone są czynności w sprawie.

Pan Adrian stracił sporą kwotę pieniędzy i nie jest pewne czy ją odzyska. Fundacja Lex Nostra pomaga pokrzywdzonemu w czynnościach przed organami ścigania oraz zapewniła mu pomoc psychologiczną. Działamy wspólnie z panem Adrianem w celu pozytywnego zakończenia sprawy.

FUNDACJA LEX NOSTRA
*Imiona, daty i miejsca są przypadkowe – zostały zmienione na prośbę bohatera artykułu.
 
Zachęcamy Państwa do przekazania 1,5 % podatku dochodowego na rzecz Fundacji LEX NOSTRA, która skutecznie pomaga osobom poszkodowanym przez wymiar sprawiedliwości, urzędników i instytucje państwowe. Przekazując nawet niewielką sumę na działalność organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Rozlicz z nami PIT i przekaż 1,5% podatku

Prosimy o wsparcie działalności Fundacji LEX NOSTRA.

SANTANDER BANK POLSKA konto nr. 98 1090 1030 0000 0001 1662 5224

SWIFT (BIC code) Santander Bank: WBKPPLPP

IBAN: PL98 1090 1030 0000 0001 1662 5224

Centrum Pomocy Prawnej i Psychologicznej „Nie jesteś sam” działa od 2012 r. w biurze Fundacji LEX NOSTRA w Warszawie (ul. Sienna 45 lok. 5). W jego ramach prawnicy i psychologowie udzielają szeroko pojętej pomocy i wsparcia osobom z orzeczeniem niepełnosprawności, oraz ich rodzinom (opiekunom).

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Istnieje możliwość w celu uzyskania porady po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie
(+48 22 412 70 01) lub mailowo (fundacja@lexnostra.pl).