Skuteczna akcja prawna i medialna Fundacji LEX NOSTRA w zakresie pomocy dla gliwickiej nastolatki – nowe fakty!

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z materiałem programu interwencyjnego „Obserwator”  TVP, którego ostatni odcinek poświęcony był nagłośnionej przez Fundację LEX NOSTRA sprawie gliwickiej nastolatki, zagrożonej karą pobytu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, której próby naprawy swojego życia spotkały się z bezdusznością wymiaru sprawiedliwości i systemu prawno – urzędniczego.

Co ważne, nagranie programu w sądzie w Gliwicach zaowocowało werbalnym atakiem kuratora nastolatki na matkę dziewczyny, sugerującym, że nagłaśniając sprawę matka tylko zaszkodziła sobie i córce. Nastolatka została też zabrana ze szkoły przez funkcjonariuszy Policji, jednak nie trafiła do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a po telewizyjnej emisji programu tego samego dnia została odwieziona przez policjantów do domu.

Poniżej prezentujemy link zarówno do programu „Obserwator”, jak i przypominamy tekst opisujący całą sprawę. Prezentujemy też bardzo miłe dla nas wpisy z mediów społecznościowych, których autorami są siostra dziewczyny której dotyczy sprawa oraz redaktor Zdzisław Mac:

uznanie  mac

http://vod.tvp.pl/26754902/20092016-1520

https://fundacja.lexnostra.pl/zaklad-poprawczy-za-opuszczanie-lekcji-kara-niesprawiedliwa/