W imię przyjaźni – Fundacja Lex Nostra wspiera Stana Borysa

Na początku lutego jeden z najwybitniejszych polskich muzyków trafił do szpitala z podejrzeniem udaru. Stan Borys przewieziony został na OIOM, gdzie przez kilka godzin lekarze walczyli o jego życie. Dzięki szeregowi przeprowadzonych badań, przypuszczenia co do udaru potwierdziły się. Pierwsze godziny w szpitalu były bardzo ciężkie. „Jego stan jest poważny. To nie jest byle co, ale można powiedzieć, że miał szczęście w nieszczęściu. Udar nie zrobił w organizmie Stana tak bardzo dużego spustoszenia. Ale nie ma co się oszukiwać. Są deficyty, które będą musiały być rehabilitowane. Będziemy walczyć” – mówiła Anna Maleady, partnerka i menadżerka Borysa.

Na szczęście Stana Borysa otacza dużo życzliwych Mu osób. Jednym z nich jest Maciej Lisowski, Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA, który jako jeden z pierwszych znalazł się u boku artysty wyciągając pomocną dłoń. „Stan jest moim przyjacielem, dlatego zrobiłem i staram się wciąż robić co w mojej mocy, aby mógł jak najszybciej wrócić na scenę. Tak wielki talent nie może się marnować”– powiedział Maciej Lisowski.

Aby pomóc artyście, Dyrektor Fundacji w porozumieniu ze Stanem Borysem i jego partnerką Anią Maleady, utworzył specjalne konto na które można wpłacać pieniądze:

16 1090 1030 0000 0001 1855 1374.

Całość środków zostanie przeznaczona na rehabilitację muzyka, aby jak najszybciej mógł wrócić do zdrowia. Muzyk ma paraliż lewej strony ciała i całkowity brak czucia w lewej ręce. „Rozmawiam ze Stanem. On wie, co się dzieje. Jest świadomy. Nie wstaje z łóżka i cierpi, ale cieszy się z ogromnego wsparcia, jakie otrzymuje od bliskich, fanów.„– mówi jego partnerka.  Wkrótce artysta ma zostać przewieziony do innej placówki.

Jeśli chcesz wesprzeć Stana Borysa prosimy o dokonanie wpłaty na ww. konto. Każda pomoc jest nieoceniona.

Podziękowania dla Fundacji LEX NOSTRA

Stan Borys bardzo mocno docenia okazane wsparcie: „Chciałbym wyrazić swoją głęboką wdzięczność za natychmiastowe wsparcie w tak trudnych dla mnie chwilach, dlatego zachęcam do przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji LEX NOSTRA (nr KRS 0000365293), wyciągnęła do mnie pomocną dłoń.”

Więcej o stanie zdrowia artysty na:

 

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/stan-borys-trafil-do-szpitala-przez-niedotlenienie-mozgu-to-prawdopodobnie-wina-smogu/hxcwrwh

https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/apel-partnerki-stana-borysa-anna-maleady-ostrzega-przed-zbiorkami-pieniedzy/wv6dxct#slajd-3

https://www.rmf.fm/magazyn/news,21679,stan-borys-sparalizowany-pojawil-sie-apel-o-wsparcie-finansowe.html

https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/stan-borys-jest-sparalizowany-prosi-fanow-o-pomoc/t61etls

https://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-News/Stan-Borys-mial-udar-i-jest-czesciowo-sparalizowany-29160