Akcja społeczna – Apel !

Akcja społeczna – APEL !

Szanowni Państwo!

images-stories-integracja-93x93

Komitet Organizacyjny Ruchu Społecznego „Prokuratorzy – Ręce precz od dziennikarza Bronisława Wildsteina” informuje że w dniu 7 kwietnia 2011 roku o godzinie 11:00 przy budynku Prokuratury Generalnej w Warszawie, ul. Barska 28/30 odbędzie się zebranie członków Komitetu i naszych sympatyków, mające na celu wręczenie Prokuratorowi Generalnemu apelu, dotyczącego prześladowań polskich dziennikarzy zajmujących się problemami białoruskich uchodźców politycznych w Polsce oraz problematyką korupcji w jednostkach prokuratury Apelacji Podlaskiej, podległych Prokuratorowi Generalnemu:

– Bronisława Wildsteina (Rzeczpospolita), który ujawnił przestępcze powiązania podlaskich prokuratorów i białoruskiego KGB

– dziennikarza radiowego Jakuba Świątkowskiego „Gwidona”, zwolnionego z Radio Białystok po audycji o fałszerstwach dokonanych w sprawie przeciwko białoruskiemu opozycjoniście przez pracownika białostockiej Prokuratury Apelacyjnej i jej męża

– dziennikarza Macieja Lisowskiego, dyrektora Fundacji, którą prokuratura próbowała bezprawnie zniszczyć po ujawnieniu przestępstw w białostockich prokuraturach

Nasz apel bezpośrednie dotyczy prześladowania polskich dziennikarzy i działaczy społecznych za to, że odważyli się mówić o działaniach korupcyjnych i kryminalnej współpracy z obecnymi białoruskimi władzami, białostockich prokuratorów i przedstawicieli podlaskiego wymiaru sprawiedliwości.

Jako przedstawiciele społeczeństwa polskiego i białoruskiego, znajdujący się na przymusowej emigracji politycznej, będziemy żądać podjęcia działań zgodnych z obowiązującym prawem w stosunku do skorumpowanych białostockich prokuratorów, którzy dopuścili się fałszerstw materiału dowodowego przeciwko działaczom białoruskiej opozycji i niezależnego Związku Polaków na Białorusi, tj.:

– prokuratora Prokuratury Generalnej, Zastępcy Dyrektora Departamentu postępowania przygotowawczego Sławomira Górnickiego,

– prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku Sławomira Luksa,

– Zastępcy Prokuratora Okręgowego w Białymstoku prokuratora Andrzeja Burę,

– prokuratora Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Andrzeja Śliwskiego,

– prokurator Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Elżbiety Korwell,

oraz osoby dokonujące tłumaczeń przysięgłych:

– referenta Wydziału do Walki z Przestępczością Zorganizowaną w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku – Grażyny Michaliny Prochowicz,

– prezesa Polskiego Radio w Białymstoku – Władysława Prochowicza

Zapraszamy do udziału w akcji społecznej wszystkich, którym nie jest obojętna korupcja i koneksje w organach wymiaru sprawiedliwości.

Podczas spotkania wręczymy, sporządzone przez prawników Fundacji LEX NOSTRA, zawiadomienia o popełnieniu przestępstw przez białostockich prokuratorów, skutkujących poniesieniem przez Skarb Państwa szkody w wielkich rozmiarach.

Nie bądźcie obojętni – dziś my, jutro Wy !!!

Organizatorzy:

1. Komitet organizacyjny ruchu społecznego „Ręce precz od dziennikarza Bronisława Wildsteina”,

2. Fundacja „LEX NOSTRA” ( www.lexnostra.pl ; www.fundacja.lexnostra.pl )

3. Komitet organizacyjny fundacji „Wolność i Prawo”

Fundacja LEX NOSTRA