Fundacja LEX NOSTRA, Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK i inne organizacje – wspólne działania w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy!

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Kobyłka, Wołomin, Zielonka, Warszawa, Kuklówka Radziejowicka – w dniach od 25 lutego do 2 marca 2017 roku.

Fundacja LEX NOSTRA, Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK, Stowarzyszenie Solidarność Walcząca, Fundacja Pamięci Armii Krajowej „Kresy RP” wraz z wieloma innymi partnerami w ramach Społecznego Komitetu Organizacji Obchodów Patriotycznych pod Patronatem Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaplanowało obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniach od 25 lutego do 2 marca 2017 roku.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Łagierników i Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w niniejszych uroczystościach wezmą udział również nasi czcigodni kombatanci z szeregów AK z Polski oraz Kresów Wschodnich II RP.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach, a poniżej przedstawiamy cały program poszczególnych uroczystości NDPŻW.

25 luty 2017 rok (sobota):

godz. 10:00 – Msza Święta w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce  w  intencji poległych i pomordowanych Żołnierzy Niezłomnych w obronie granic II Rzeczypospolitej Polskiej

godz. 11:00 – składanie wieńców, wiązanek i zapalenie zniczy pod Pomnikiem na placu 15 sierpnia w Kobyłce, (przemarsz na plac w asyście Orkiestry Miejskiej w Kobyłce)

godz. 12:00 – Złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod Katownią NKWD w Wołominie, przy ul. Piaskowej 3

godz. 13:30 – Uroczystość wręczenia medali, odznaczeń i podziękowań, a następnie uroczysty obiad w hotelu Trylogia w Zielonce

godz. 16:00 – Uroczystość pod Pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przy ul. Wiejskiej w Warszawie

godz. 18:00 – złożenie wieńców i zapalenie zniczy pamięci pod  tablicą na murze więzienia przy ul. Rakowieckiej 37

godz. 19:30 –  spotkanie młodzieży ze wschodniej części Polski, powiatu wołomińskiego oraz Warszawy z Kombatantami  przy ogniskach  w ramach projektu OGNISKA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH – Zapalmy Ogniska Przeszłości przy wspólnym śpiewaniu pieśni partyzanckich w Kuklówce Radziejowickiej (Ośrodek Wypoczynkowy Kuklówka – Conference, ul. Szkolna 59)

26 luty 2017 rok (niedziela):

godz. 12:00Udział w uroczystości  Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na terenie Parku Skaryszewskiego z cyklu  Tropem Wilczym- (wręczanie zwycięzcom  medali wspólnie z Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem przez mjr. Weronikę Sebastianowicz – Prezes Żołnierzy AK na Białorusi).

27 luty 2017 rok (poniedziałek):

godz. 18:00 – Uroczystości  przy Willa „Jasny Dom” –  d. siedziba NKWD i  Głównego Zarządu Informacji LWP (WŁOCHY, ul. Świerszcza 2)

28 luty 2017 rok (wtorek):

godz. 12.00-15.00 – Konferencja w Sejmie RP „Podziemna Armia Powraca”. Młodzież w przywracaniu pamięci o Żołnierzach Wyklętych, organizowana pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy.

1 marzec 2017 rok (środa) – Uroczystość Centralna:

Grób Nieznanego Żołnierza (Plac Piłsudskiego)

godz. 18.00 –  Uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem Prezydenta RP i władz państwowych (wystąpienia, Apel Poległych, składanie wieńców).

Serdecznie zapraszamy!

Zarząd i Rada Fundacji LEX NOSTRA oraz Zarząd Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK