Koncert słowno-muzyczny „Nie Tylko Elegia – Pokolenie Kolumbów”

W dniu 8 października 2023 r. o godz. 18.00 w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku (Zwycięstwa 14, 15-703 Białystok) odbędzie się Koncert słowno-muzyczny „Nie Tylko Elegia – Pokolenie Kolumbów„.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Organizatorem przedsięwzięcia jest organizacja społeczna – Fundacja Promocji Mediacji i Edukacji Prawnej Lex Nostra (KRS: 0000365293) – adres email: fundacja@lexnostra.pl, która m.in. od lat promuje wartości patriotyczne oraz pomaga obywatelom w rozwiązywaniu ich problemów prawnych.

Podczas Koncertu zostaną zaprezentowane muzyczne interpretacje poezji jednego z najwybitniejszych poetów tzw. „Pokolenia Kolumbów”. Znany piosenkarz i kompozytor Grzegorz Wilk wraz zez swoim Zespołem zaśpiewa wybrane poematy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Nowoczesna oprawa muzyczna będzie harmonijnie połączona z ponadczasowymi tekstami wierszy jednego z najwybitniejszych poetów polskich.

Celem organizowanego koncertu jest promowanie świadomości narodowej opartej na wspólnej kulturze i dorobku artystycznym wśród mieszkańców województwa podlaskiego, a także na budowaniu więzi międzypokoleniowej związanej ze wspólną historią oraz wartościami patriotycznymi. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie ponadczasowej wartości sztuki, możliwości jej interpretacji w sposób muzyczny, co pozwoli zachęcić młode pokolenia do kultywowania dorobku narodowego w tym zakresie. Będzie ono pozytywnie oddziaływało na inspirowanie nowych talentów w sferze poezji, a także muzyki.

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

FUNDACJA LEX NOSTRA

Rozlicz z nami PIT i przekaż 1,5% podatku

Prosimy o wsparcie działalności Fundacji LEX NOSTRA.

SANTANDER BANK POLSKA konto nr. 98 1090 1030 0000 0001 1662 5224

SWIFT (BIC code) Santander Bank: WBKPPLPP