Fundacja LEX NOSTRA oraz organizacje społeczne z krajów Grupy Wyszehradskiej 8 sierpnia podpisały na terenie siedziby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strassburgu dokument powołujący Międzynarodowy Obywatelski Trybunał Praw Człowieka.

O przyczynach powstania nowego Trybunału, zasadach jego funkcjonowania i potrzebie obywatelskiej kontroli przestrzegania prawa opowiadał na antenie Radia dla Ciebie Maciej Lisowski, dyrektor Fundacji LEX NOSTRA.

Audycję można odsłuchać on-line na tej stronie: Międzynarodowy Obywatelski Trybunał Praw Człowieka [POSŁUCHAJ]

Kategorie: Fundacja w mediach