Ułatwienia dla emerytów i rencistów w zakresie przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Przekaż 1% podatku na rzecz Fundacji LEX NOSTRA!

08 03 2012 LUBLIN UL SADOWA PIERWSZY URZAD SKARBOWY PODATNICY SKLADAJA DEKLARACJE PODATKOWE ZA ROK 2011 FOT MACIEJ KACZANOWSKI / DZIENNIK WSCHODNI

Szanowni Państwo,

w ramach zachęcania Państwa do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji LEX NOSTRA, by pomóc nam w skutecznej pomocy osobom poszkodowanym przez system prawny i propagowaniu edukacji prawnej Polaków, miło nam poinformować, że znaczącemu ułatwieniu uległ sposób przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego przez emerytów i rencistów. W tym roku wystarczy, by emeryci i renciści nie korzystający z żadnych odliczeń, złożyli w urzędzie skarbowym oświadczenie ze wskazaniem nazwy i numeru KRS organizacji pożytku publicznego, której chcą przekazać 1% swojego podatku.
Rozliczenia dokona za nich Urząd Skarbowy, na podstawie dokumentów dostarczonych przez ZUS.
Nie będzie już konieczne wypełnianie druku PIT – 37.

Zmiany dotyczą blisko 11 milionów podatników! Przepis ułatwiający przekazanie 1% podatku wszedł w życie w połowie marca 2017 roku.

Poniżej zamieszczamy dwa związane z odpisem ułatwienia: link do strony umożliwiającej ściągniecie odpowiedniego druku, jak i wzór druku z wpisanym już KRS Fundacji LEX NOSTRA.

Raz jeszcze zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji LEX NOSTRA:

Serdecznie dziękujemy!

Zarząd, Rada i Zespół Fundacji LEX NOSTRA

jestes-emerytem-lub-rencista

Dla deklaracji PIT-WZ:

greenarrowleft

kliknij w obrazek pobierz dokument w PDF oraz wydrukuj, wypelnij i wyślij