Wspomóż Fundację LEX NOSTRA darowizną: SANTANDER nr. konta: PL 98 1090 1030 0000 0001 1662 5224 (SWIFT: WBKPPLPPXXX)
Fudacja LEX NOSTRA OPP - przekaż 1% podatku na pomoc potrzebującym opieki prawnej

Poleć ten tekst:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

salasejmowaKilka tygodni temu przedstawiliśmy Państwu listę kandydatów w wyborach parlamentarnych, którzy w swoim wyborczym boju mogli liczyć na aktywne wsparcie ze strony władz Fundacji, a także jej sympatyków czy osób z nią związanych, z terenu całej Polski. Dziś czas podsumować, ilu kandydatów wspieranych przez Fundację zasiądzie w parlamentarnych ławach.

Miło nam poinformować, że spośród 47 popieranych przez nas kandydatów w wyborach do Sejmu w ławach poselskich zasiądzie aż 38!

Pozostałych 9 kandydatów często także uzyskiwało bardzo dobre wyniki, jednak nie były one wystarczające, by znaleźć się w Sejmie kolejnej kadencji – Leszek Lewoc z Kukiz’15 (Białystok), reprezentujący PSL Andrzej Pilot (Gliwice), poseł Józef Zych (Zielona Góra) i Dariusz Loranty (Warszawa), Paweł Cegiełko z Nowoczesnej (Lublin) oraz katowicka posłanka Platformy Obywatelskiej RP Ewa Kołodziej; w przypadku trzech pozostałych kandydatów ich ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego – poseł Tomasz Górski (Płock) z KORWiN oraz posłowie Marek Niedbała (Poznań) i Jerzy Wenderlich (Toruń) ze Zjednoczonej Lewicy.

Z kolei z popieranych przez Fundację siedmiu kandydatów w wyborach do Senatu RP spektakularne zwycięstwo odniósł kandydat PiS Adam Bielan (Radom). Tym razem nie powiodło się kandydatom bezpartyjnym: posłowi Łukaszowi Gibale (Kraków), Tomaszowi Bebłocińskiemu (Częstochowa), Aleksandrowi Zioło (Rybnik), posłowi Zbigniewowi Girzyńskiemu (Toruń), Ilonie Kanclerz z Nowoczesnej (Katowice) oraz Piotrowi Andrzejewskiemu z PiS (Warszawa).

Poniżej prezentujemy listę wspieranych przez Fundację LEX NOSTRA parlamentarzystów nowej kadencji (osoby, które w tych wyborach ubiegały się o reelekcję, mają przed swoim nazwiskiem podany dotychczasowy parlamentarny status). Zwycięzcom gratulujemy, a pokonanym winszujemy pięknej wyborczej walki!

Jednocześnie liczymy na owocną współpracę wymienionych parlamentarzystów z naszą Fundacją.

SEJM RP:

Okręg nr 1 – Legnica: poseł Adam Lipiński, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 2 – Wałbrzych: poseł Michał Dworczyk, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 3 – Wrocław: Kornel Morawiecki, Kukiz’15

Okręg nr 4 – Bydgoszcz: poseł Tomasz Latos, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 7 – Chełm: poseł Beata Mazurek, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 9 – Łódź: Piotr Gliński, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 10 – Piotrków Trybunalski: poseł Antoni Macierewicz, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 11 – Sieradz: poseł Artur Dunin, Platforma Obywatelska RP

Okręg nr 12 – Chrzanów: poseł Beata Szydło, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 13 – Kraków: Jerzy Meysztowicz, Nowoczesna Ryszarda Petru

Okręg nr 14 – Nowy Sącz, poseł Piotr Naimski, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 15 – Tarnów, poseł Włodzimierz Bernacki, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 16 – Płock: poseł Piotr Zgorzelski, Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg nr 17 – Radom: poseł Marek Suski, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 18 – Siedlce: Marek Zagórski, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 19 – Warszawa: poseł Artur Górski, Prawo i Sprawiedliwość, oraz Jacek Wilk, Kukiz’15

Okręg nr 20 – Warszawa II: poseł Jacek Sasin, Prawo i Sprawiedliwość, oraz Jan Grabiec, Platforma Obywatelska RP

Okręg nr 21 – Opole: poseł Jerzy Żyżyński, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 22 – Krosno: poseł Marek Kuchciński, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 23 – Rzeszów: poseł Józefa Hrynkiewicz, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 25 – Gdańsk: poseł Jarosław Sellin, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 26 – Gdynia: poseł Jolanta Szczypińska, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 27 – Bielsko Biała: poseł Stanisław Szwed, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 28 – Częstochowa: poseł Szymon Giżyński, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 30 – Rybnik: senator Izabela Kloc, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 32 – Sosnowiec: poseł Waldemar Andzel, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 33 – Kielce: poseł Grzegorz Schetyna, Platforma Obywatelska RP, oraz Zbigniew Ziobro, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 34 – Elbląg: poseł Leonard Krasulski, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 35 – Olsztyn: poseł Iwona Arent, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 36 – Kalisz: poseł Jan Dziedziczak, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 37 – Konin: poseł Witold Czarnecki, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 38 – Piła: poseł Maks Kraczkowski, Prawo i Sprawiedliwość, oraz poseł Killion Munyama, Platforma Obywatelska RP

Okręg nr 40 – Koszalin: poseł Czesław Hoc, Prawo i Sprawiedliwość

Okręg nr 41 – Szczecin: poseł Leszek Dobrzyński, Prawo i Sprawiedliwość

SENAT RP:

Okręg nr 50 – Radom: Adam Bielan, Prawo i Sprawiedliwość

Maciej Lisowski, Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Poleć ten tekst:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Kategorie: Aktualności, Polecamy