W dniach 13-14 lutego br. w Polsce odbyła się międzynarodowa konferencja bliskowschodnia. Kongres był okazją do dyskusji m.in. na temat terroryzmu i ekstremizmu, bezpieczeństwa handlu morskiego, bezpieczeństwa energetycznego a także stabilności, pokoju i wolności w regionie Bliskiego Wschodu.
Owe wydarzenie zgromadziło przedstawicieli 60 państw świata, w tym delegację Stanów Zjednoczonych z jednym z jej reprezentantów- Rudolfhem Giuliani.
Rudolph Giuliani to amerykański polityk pochodzenia włoskiego, burmistrz Nowego Jorku w latach 1994–2001. Karierę polityczną rozpoczął jako prokurator doprowadzając do skazania kilku czołowych finansistów z Wall Street, za nielegalny handel akcjami spółki
z wykorzystaniem informacji które nie są powszechnie znane, a mają wpływ jej na notowania.
W 1994 r. na początku swojej kadencji, Giuliani wzmocnił policję i przeprowadził kampanię walki z przestępczością oczyszczając Nowy Jork, który wcześniej uznawany był za najniebezpieczniejsze miasto Stanów Zjednoczonych. W 2000 r. wystartował w wyborach do Senatu przeciwko żonie Billa Clintona- Hillary. Wycofał się jednak z przyczyn zdrowotnych. Od 11 września 2001 r. Giuliani jest również powszechnie szanowany za postawę w trakcie akcji ratunkowej po zamachu terrorystycznym na World Trade Center. W następstwie swoich czynów został uhonorowany tytułem Człowieka Roku 2001 przez tygodnik „Time”. 12 stycznia 2017 prezydent elekt Donald Trump zapowiedział, że Rudolph Giuliani zostanie jego doradcą do spraw cyberbezpieczeństwa. Okres urzędowania rozpoczął 20 stycznia 2017 w dniu zaprzysiężenia Trumpa.
Na zdjęciach poniżej Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA z wieloletnimi przyjaciółmi, którzy byli członkami delegacji Stanów Zjednoczonych oraz doradcą prezydenta Donalda Trumpa pocztą wieczornego spotkania w Marriott Warsaw Hotel.