Wspomóż Fundację LEX NOSTRA darowizną: SANTANDER nr. konta: PL 98 1090 1030 0000 0001 1662 5224 (SWIFT: WBKPPLPPXXX)

Poleć ten tekst:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page

Wraz z Panem Marszałkiem Seniorem Kornelem Morawieckim zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią jego pisemnego zapytania poselskiego jak i sejmowego wystąpienia z dnia 23.10.2018 r. Zapytanie skierowane jest do Premiera Mateusza Morawieckiego i dotyczy budzącej swego czasu liczne kontrowersje i komentarze sprawy odwołania wiceministra spraw zagranicznych Roberta Grey, cenionego i dynamicznego urzędnika państwowego. Na przełomie 2016 i 2017 r. największe dzienniki w Polsce przeprowadziły wobec niego bezprecedensowy atak, całkowicie gołosłownie wytaczając pod jego adresem absurdalne zarzuty i przewinienia. Działalność mediów przyczyniła się do zniszczenia wizerunku człowieka i obiecującego polityka.

Nie sposób zrozumieć bierności organów państwa w wyjaśnieniu sprawy wiceministra Roberta Grey. O podjęcie odpowiednich działań przez Państwo zwracał się również poseł Robert Winnicki w wystąpieniu sejmowym w dniu 9 maja 2018 r. Wsparcie Pana Ministra Grey w tej materii podyktowane jest przekonaniem, że wszystkim a w szczególności samemu zainteresowanemu należą się wyjaśnienia w przedmiocie zarzutów kierowanych pod jego adresem.

Zwracamy uwagę, że niesłusznie ta tajemnicza sprawa niejako popadła w zapomnienie, gdyż ważne jest dogłębne wyjaśnienie jej kulisów, zarówno w kontekście kulisów publikacji prasowych sprzed dwóch lat, przygotowania polskiej dyplomacji do kryzysowych sytuacji wizerunkowych, jak i konsekwencji całej sprawy dla obecnej sytuacji życiowej i zawodowej Roberta Grey.

Uważamy, że najwyższy już czas aby Państwo – zajmując odpowiednie stanowisko – stanęli na wysokości zadania i urzeczywistnili piękne dziennikarskie ideały, przyświecające Państwa pracy. Apelujemy o danie wiceministrowi Robertowi Grey szansy na własne przedstawienie zdarzeń, na co nigdy nie miał możliwości, prosimy o pokazanie Waszej rzetelności i etyki zawodowej.

Z poważaniem,
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA Maciej Lisowski.

 

1234

fot. na stronie głównej: MSZ

Maciej Lisowski

Autor: 

Twórca i dyrektor Fundacji LEX NOSTRA. Dziennikarz, publicysta, przedsiębiorca i społecznik.
Strona internetowa: MaciejLisowski.pl

    Więcej o autorze:
  • googleplus
  • twitter
Poleć ten tekst:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someonePrint this page
Kategorie: Aktualności