Żegnamy Zbigniewa Wodeckiego – wybitnego artystę, człowieka pomagającego słabszym

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Zbigniewa Wodeckiego, znakomitego wokalisty, kompozytora, multiinstrumentalisty. Zapamiętamy pana Zbigniewa nie tylko jako wybitnego twórcę, ciepłego i uśmiechniętego człowieka, lecz także jako osobę empatyczną, chętnie pomagającą innym.

Tego dobra i pomocy doświadczyliśmy po podjęciu przez Fundację LEX NOSTRA interwencji w sprawie 13-letniej dziewczynki, która odziedziczyła po zmarłym ojcu 20 tysięcy długu. Zbigniew Wodecki skontaktował się wtedy z naszą Fundacją i przekazał na rzecz dziewczynki całą kwotę pozwalającą na spłatę długu. Uczynił to bez rozgłosu i całkowicie bezinteresownie. Poniżej przypominamy tę sprawę:

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się we wtorek 30 maja 2017 roku o godz. 14 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Uroczystość rozpocznie się od mszy świętej w kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej w Krakowie.

Maciej Lisowski – Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Zespół i Rada Fundacji LEX NOSTRA