Wspomóż Fundację LEX NOSTRA darowizną: BZ WBK nr. konta: 98 1090 1030 0000 0001 1662 5224

Darmowy program do rozliczania PIT

NASZ KRS: 0000365293

Rozlicz z nami swój PIT i przekaż 1 procent podatku na dobry cel.
Dlaczego warto?

· błyskawicznie i łatwo wypełnisz PIT

· pomożesz dzieciom, które ponoszą konsekwencje błędów dorosłych

· wyślesz wszystkie niezbędne deklaracje bezpośrednio do systemu e-deklaracje.gov.pl

Szanowni Państwo,

w ramach zachęcania Państwa do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji LEX NOSTRA, by pomóc nam w skutecznej pomocy osobom poszkodowanym przez system prawny i propagowaniu edukacji prawnej Polaków, miło nam poinformować, że znaczącemu ułatwieniu uległ sposób przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego przez emerytów i rencistów. W tym roku wystarczy, by emeryci i renciści nie korzystający z żadnych odliczeń, złożyli w urzędzie skarbowym oświadczenie ze wskazaniem nazwy i numeru KRS organizacji pożytku publicznego, której chcą przekazać 1% swojego podatku.
Rozliczenia dokona za nich Urząd Skarbowy, na podstawie dokumentów dostarczonych przez ZUS.
Nie będzie już konieczne wypełnianie druku PIT – 37.

Zmiany dotyczą blisko 11 milionów podatników! Przepis ułatwiający przekazanie 1% podatku wszedł w życie w połowie marca 2017 roku.

Poniżej zamieszczamy dwa związane z odpisem ułatwienia: link do strony umożliwiającej ściągniecie odpowiedniego druku, jak i wzór druku z wpisanym już KRS Fundacji LEX NOSTRA.

jestes-emerytem-lub-rencista

Dla deklaracji PIT-WZ:

greenarrowleft

kliknij w obrazek pobierz dokument w PDF  oraz wydrukuj, wypełnij i wyślij

logoopp

Według oficjalnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Fundacja LEX NOSTRA jest upoważniona w 2017 roku do przyjmowania 1% podatku za 2016 rok. (poz. 7480).

Mogą Państwo również pomóc Fundacji na inne sposoby.
Więcej informacji na ten temat: http://fundacja.lexnostra.pl/pomoz-fundacji-lex-nostra/